Doczekali się...

  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links_related.module on line 197.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links_related.module on line 433.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links.inc on line 1450.
Etykiety:  

17.12.2010 r. wysłałem do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wniosek dotyczący przejścia dla pieszych przez al. W. Sikorskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Gen. W. Andersa:

  • powtórzenie znaków D-6 i T-27 z lewej strony jezdni przed przejściem,
  • uzupełnienie oznakowania poziomego o znak P-14,
  • rozważenie wyposażenia przejścia w sygnalizację świetlną działającą w trybie awaryjnym do czasu wzbudzenia przez pieszych,
  • doświetlenie przejścia oraz wyposażenie go w migające światło ostrzegawcze.

W odpowiedzi otrzymałem informację, że przejście zostanie doznakowane (znaki pionowe uzupełniono dopiero pod koniec lipca 2011 r. - po siedmiu miesiącach i wysłaniu upomnienia!, ale znaki P-14 nie pojawiły się do dzisiaj) i dalej (podkreślenie moje):

natomiast propozycja wyposażenia go we wzbudzaną sygnalizację świetlną zostanie przedłożona Komisji BRD, która podda analizie statystykę wypadkową tego obszaru

(podpisano: dyrektor MZDiM mgr inż. Paweł Jaszczuk).

Przez ponad pół roku nie otrzymałem informacji o opinii Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz wynikach analizy wypadków. Po upomnieniu się o te informacje, w końcówce lipca otrzymałem odpowiedź (fragment):

Nadmieniamy, że wg statystyki udostępnionej przez Komendę Miejską Policji w obrębie skrzyżowania ulic Sikorskiego/Andersa i pobliskich przejść dla pieszych zanotowano w latach 2009-2010 3 zdarzenia drogowe (kolizje), w których piesi nie brali udziału.
Zastępca Dyrektora
inż. Zbigniew Gustek

Jak dowiadujemy się z informacji zamieszczonej na portalu gazeta.pl, dzisiaj na przejściu dla pieszych przez al. Gen. W. Sikorskiego, nieopodal skrzyżowania z ul. Gen. W. Andersa, został potrącony pieszy. A zatem, można dopisać w statystykach +1.

Prawo o ruchu drogowym jest łamane na tym przejściu nagminnie, ale tego w statystykach nie widać. W ewidencji wypadków i kolizji odnotowywane są tylko zdarzenia drogowe, licznych przypadków wymuszania pierwszeństwa, wyprzedzania przed przejściem, a nawet samochodów, które zatrzymały się na przejściu, statystyki policyjne nie obejmują. Miejmy nadzieję, że MZDiM przestanie podejmować decyzje z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego zza biurka, opierając się na statystykach wypadkowości.

Przejście prawdopodobnie zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną przy okazji budowy linii tramwajowej. Miejmy nadzieję, że te kolejne dwa lata nie przyniosą następnych zdarzeń z udziałem pieszych.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

1 + 8 =
Rozwiąż proste zadanie matematyczne i wpis wynik podanego działania. Np. 1 +3 = 4