Sygnalizacja świetlna w Olsztynie - audyty, komentarz.

  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links_related.module on line 197.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links_related.module on line 433.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links.inc on line 1450.

Po opublikowaniu raportów audytów sygnalizacji świetlnej, które powstały w związku z tragicznym wypadkiem z 14 listopada 2011 roku, kiedy przejeżdżająca przez przejazd dla rowerów na zielonym świetle rowerzystka, została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, pojawiły się liczne głosy krytyczne. Internauci wytykali opracowaniu błędy oraz nieścisłości. Postanowiłem dokładniej przyjrzeć się efektom pracy audytorów, w rezultacie czego powstał mój „Komentarz do raportów audytów sygnalizacji świetlnej”. Wykonana przeze mnie praca nie jest dokumentem ani opracowaniem naukowym. Na podstawie własnych obserwacji oraz otrzymanych od internautów informacji, zestawiłem treści zawarte w raportach audytów ze stanem faktycznym i opatrzyłem komentarzem. W swojej pracy wychodzę poza zakres analiz wykonanych przez autorów audytów, pokazując istotne elementy decydujące o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, które nie powinny być pominięte. Mam nadzieję, że wykonana przeze mnie praca może stanowić podstawę do przygotowania modernizacji wybranych skrzyżowań oraz pozwoli uniknąć przedstawionych błędów już na etapie projektowania infrastruktury drogowej.

Zapraszam do lektury i merytorycznej dyskusji na forum Platformy Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Olsztyna.

 

Powiązane materiały:

Zestawienie publikacji dotyczących wypadku oraz audytów.

Raporty z audytów opublikowane na stronie Platformy Konsultacji Społecznych.

ZałącznikWielkość
Komentarz do audytów sygnalizacji świetlnej - uwagi ogólne.1.37 MB

Szanowni Państwo,
kiedy w końcu ktoś zrobi porzadek z tą sygnalizacją. Bardzo często nie można przejść przez jezdnię. Spotkałem się tak już w kilku miejscach jak za pózno wciśniesz guzik albo wgl. go nie wciśniesz to nie przejdziesz, nieraz nie zdążamy dojść przed kolejką i potem czekamy na dwa razy! Chore. Na skrzyżowniu niepodległości - pstrowskiego z sikorskiego jest tak beznadziejnie ustawiona sygnalizacja że głowa mała. Przechodząc od strony LO wciskam guzik i czekam na zielone zapala się, stoję na tym trójkoncie i czekam kolejną kolejkę na to bo nikt nie szedł od strony KFC i nie wcisną guzika, no to jest porażka. Takich miejsc jest więcej może warto zmienić ten system, niech się włącza światło po całości. Skoro i tak samochody czekają bo mają czerwone!

Pozdrawiam

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

2 + 4 =
Rozwiąż proste zadanie matematyczne i wpis wynik podanego działania. Np. 1 +3 = 4