Z 11 Listopada pod ratusz orszakiem ślubnym i... rowerem!

  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links_related.module on line 197.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links_related.module on line 433.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links.inc on line 1450.
Etykiety:  

Dobra wiadomość dla olsztyńskich rowerzystów: już niedługo będzie można legalnie skręcić z ul. 11 Listopada w prawo w ul. Wyzwolenia pod samym ratuszem. Po przebudowie placu Jana Pawła II (błędnie zwanej rewitalizacją) w tym miejscu postawiono znak B-22 z tabliczką wyłączającą zakaz dla... orszaków ślubnych.

Zakaz skrętu w prawo, nie dotyczy orszaków ślubnych, a wkrótce także rowerów.

25 kwietnia br. wysłałem do MZDiM wniosek o dodanie wyłączenia także dla rowerów. Już po nieco ponad trzech tygodniach otrzymałem odpowiedź:

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie na podstawie pozytywnej opinii Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z dnia 15.05.2012r. wyraża zgodę na wyłączenie rowerów z zakazu skrętu z ulicy 11 Listopada w ulicę Wyzwolenia. Stosowne oznakowanie pojawi się do końca bieżącego miesiąca.

Zachęcam do działania na rzecz poprawy warunków jazdy rowerami. Małymi kroczkami można zdziałać wiele, choć gwarancji sukcesu nie ma nawet jeśli obietnicę składa Prezydent Olsztyna - o tym w kolejnym wpisie.

ZałącznikWielkość
05.2012_bz-rowery-wyzwolenia.pdf115.02 KB

Olsztynianie, przecież kochamy rowery! Walczmy o swoje prawa na olsztyńskich drogach, więcej wyłączeń z zakazów dla rowerów i więcej ścieżek rowerowych!

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

12 + 6 =
Rozwiąż proste zadanie matematyczne i wpis wynik podanego działania. Np. 1 +3 = 4