Chcieli jak nigdy, wyszło jak zawsze. Powrót do sprawy ronda na os. Generałów.

  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links_related.module on line 197.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links_related.module on line 433.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/www/b/kmo.borol.net/htdocs/sites/all/modules/links/links.inc on line 1450.

Zakaz myślenia.

Ledwie trzy dni temu pisałem o odbiorze technicznym ronda na Osiedlu Generałów, a już można wrócić do tego tematu. W poprzednim wpisie komentowałem m.in. brak peronu dla wysiadających oraz nieprawidłowy znak kończący ciąg pieszo-rowerowy. Niestety w tych sprawach niewiele lub nawet nic się nie zmieniło, a na pewno nie na lepsze.

 

Efektem pracy MZDiM jest arcydzieło inżynierii ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego - jedyny (?) w swoim rodzaju przystanek w zatoce postojowej dla samochodów osobowych, która pomieści trzy pojazdy. Kubełek żółtej farby, trzy metry metalowej rury, trochę cementu, znak D-15 i jest piękny przystanek dla wysiadających.

Fot. 1. "Park & Ride" typu olsztyńskiego.

Pętla JAROTY, przystanek dla wysiadających.

Niestety, kierowcy samochodów dalej parkują w zatoce postojowej, w której MZDiM wyznaczył przystanek. Warto zwrócić uwagę na znak D-15, ustawiony w taki sposób, że go w ogóle nie widać, a to znak D-15 jest kluczowy w tym przypadku - znak poziomy może być przecież niewidoczny z powodu opadów śniegu.

Fot. 2. Na tymczasowym (skąd my to znamy?) przystanku nielegalnie parkują samochody.

Pętla JAROTY, przystanek dla wysiadających.

Brak przystanku drogowcy tłumaczą mającym za chwilę ruszyć remontem chodnika wzdłuż ul. Wilczyńskiego - wtedy problem przystanku dla wysiadających zostanie rozwiązany. To nie zmienia jednak faktu, że problem powinien być rozwiązany już dawno. Co więcej, obecne rozwiązanie świadczy o tym, że nikt w ogóle o przystanku dla wysiadających nie pomyślał.

Okazuje się także, że komisja odbierająca roboty, zaaferowana spływającą na ścieżkę rowerową skarpą, brakiem peronu dla wysiadających oraz innymi usterkami, nie zwróciła uwagi na znak na końcu nowego ciągu pieszo-rowerowego. Znak C-13 dalej dumnie obwieszcza początek drogi dla rowerów.

Fot. 3. Początek drogi dla rowerów, której końca nie widać.

Początek drogi dla rowerów.

!!!

Te zdjęcia nadają się do panteonu idiotyzmów drogowych. Jeśli chodzi o ten znak ze ściażką rowerową, to może go po prostu obrócić? :)

Obrócenie znaku nic nie da :) Po pierwsze, stałby wtedy ze złej strony. Po drugie, stoi już w prawidłowym miejscu znak rozpoczynający ciąg pieszo-rowerowy. Po trzecie, gdyby uznać, że ten znak jest wiążący, oznaczałby jednocześnie zakaz ruchu pieszych :D

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

4 + 15 =
Rozwiąż proste zadanie matematyczne i wpis wynik podanego działania. Np. 1 +3 = 4